Jak dbać o czystość sofy?

[tekst sponsorowany]
czyszczenie sofy

Sofa jest niezbędnym meblem w każdym domu. Powinna być idealnie dopasowana rozmiarem do metrażu salonu, ale także do wystroju domu i zawsze być dobrze wyczyszczona. Czy wiesz, jak czyścić kanapy z różnego rodzaju tapicerką?

Sofa zamszowa

Jeśli chodzi o zakup sofy, to w sklepach meblowych, nie brakuje różnorodnych opcji tapicerki. Istnieje kilka rodzajów wykończeń – zamsz jest głównym z nich. Moda na niego przemija i powraca co jakiś czas. Wbrew powszechnym opiniom, kanapa z zamszu może być czyszczona szybko i łatwo. Do prania takiej sofy wystarczy szmatka lekko zwilżona wodą z odrobiną neutralnego detergentu. Inną opcją jest użycie szczotki z miękkim włosiem i szczotkowanie powierzchni zawsze w tym samym kierunku.

Aksamitna lub lniana sofa

Aksamit i len są bardziej delikatnymi materiałami, dlatego wymagają nieco więcej troski podczas czyszczenia. Najbardziej zalecanym sposobem czyszczenia tego typu sofy jest użycie ciepłej wody z białym octem. Proporcje płynu do czyszczenia powinny być właściwe, by nie zniszczyć materiału. Przy sporządzaniu roztworu należy użyć 1 litr ciepłej wody na każde 250 ml białego octu. Następnie wystarczy zwilżyć szmatkę mieszanką i przetrzeć nią sofę. Jeśli w jakiejś części mebla nagromadził się brud, można zastąpić szmatkę szczotką z miękkim włosiem. Na końcu lekko osusz sofę suchą szmatką. Następnie pozwól tkaninie wyschnąć w naturalny sposób.

Sofa żakardowa lub szenilowa

Jeśli chodzi o czyszczenie żakardowej lub szenilowej sofy, proces wymaga jeszcze jednego kroku w porównaniu do tych wymienionych powyżej. W tym przypadku, ważne jest, aby rozpocząć od odkurzania całej powierzchni. Sprawi to, że kurz zniknie z zagłębień materiału i nie będziemy go moczyć płynem do czyszczenia. Upewnij się również, że tkanina jest całkowicie sucha. Następnie zrób mieszankę wody i białego octu w równych ilościach. Następnie umieść roztwór w butelce z rozpylaczem i zastosuj go na sofie. Na koniec wytrzyj sofę suchą szmatką i poczekaj, aż wyschnie naturalnie.

Skórzana sofa

skórzana sofa

Popularnym pytaniem jest, jak wyczyścić skórzaną sofę. W tym przypadku wystarczy użyć szmatki nasączonej roztworem wody z odrobiną neutralnego mydła w płynie. Następnie powtórzyć proces, ale tym razem używając szmatki zwilżonej tylko wodą, by pozbyć się resztek mydła. Po wykonaniu tych czynności poczekaj, aż wyschnie w naturalny sposób. Warto robić to regularnie, nie tylko gdy kanapa się ubrudzi.

Czym nie wolno czyścić sofy?

Sofę, a raczej jej piękną i delikatną tapicerkę może uszkodzić wiele płynów do sprzątania, ale także naturalnych środków. Jakich substancji unikać? Lepiej nie czyścić kanapy chlorem, wodą utlenioną, mydłem kokosowym lub gotowymi płynami, które mogą nie nadawać się do skóry lub zamszu. Nie wiesz, jakiego środka użyć? Spróbuj dowiedzieć się, jaki sposób prania jest wskazany przez producenta. W ostateczności możesz zatrudnić firmę, która zajmuje się czyszczeniem tapicerek.

Podziel się:

Ostatnie tematy na blogu:

remont mieszkania porady

Jak zaplanować remont domu?

Chcesz nadać swojemu domowi nowy wygląd? Remont może być dużym przedsięwzięciem i ważne jest, aby przemyśleć wszystkie związane z nim elementy. Dzięki temu remont będzie

Firmy ostatnio dodane do katalogu firm:

kuzniar kancelaria adwokacka

Kancelaria Adwokacka KUŹNIAR

Kancelaria Adwokacka KUŹNIAR to renomowana kancelaria prawna, która łączy w sobie pasję, wieloletnie doświadczenie oraz nowatorskie podejście do prawa. Zlokalizowana w Gryfinie i Warszawie, kancelaria

family developer piła

Family Developer Piła

Family Developer to renomowana firma deweloperska z Piły, specjalizująca się w budownictwie mieszkaniowym najwyższej jakości. Od 2013 roku z pasją tworzymy nowoczesne, funkcjonalne i pięknie

Osiedle Kołatnik Wałcz

Osiedle Kołatnik

Osiedle Kołatnik – Miejsce, gdzie Twoje marzenia stają się rzeczywistością Osiedle Kołatnik to wyjątkowe miejsce, w którym każdy może zrealizować swoje marzenie o idealnym domu.

Polecamy:

Czy Twoja firma jest już w katalogu?

Copyright © Reklama Wałcz 2022. Serwis wykonany przez: stronyinternetowe.walcz.pl.