Czy kawa rzemieślnicza jest droga?

[tekst sponsorowany]
czy kawa rzemielśnicza jest droga

Kawa rzemieślnicza – zwana również kawą kraftową– czy jest droga i ile tak na prawdę kosztuje?
Kawa rzemieślnicza to taka, której ziarna zostały wypalone w rzemieślniczej (nie przemysłowej) palarni kawy i do tego została szybko dostarczona do odbiorcy. Kawa rzemieślnicza różni się tym od kawy „marketowej”, że jest świeża – była wypalona w krótkim czasie przed parzeniem kawowego naparu. Ziarna kawy, które czekają na nas na półce w markecie zostały wypalone wiele miesięcy wcześniej i przez to utraciły wiele walorów smakowych i aromatycznych. W tym artykule rozważamy wyłącznie na temat kawy dostępnej w ziarnach.

Ile kosztuje kawa rzemieślnicza?

Kawa rzemieślnicza w niektórych przypadkach kosztuje tyle samo lub jest niewiele droższa od kawy przemysłowej (marketowej), ale będąc precyzyjnym – przeliczając cenę za kilogram ziaren kawy, to zazwyczaj ta dostępna na półce marketowej będzie tańsza (czasami jej cena będzie nawet znacząco niższa).

Jeśli często kupujemy w markecie mniejsze (250g lub 200g) opakowania kawy w ziarnach, której cena bardzo często oscyluje w okolicach 90,00 zł /kg to zamieniając ją na duże opakowania kawy rzemieślniczej tak na prawdę nie odczujemy żadnej różnicy w cenie.

ile kosztuje kawa rzemielśnicza
Rzemielśnicza palarnia kawy

Rzemieślniczej (świeżo palonej) kawy nie kupujmy na zapas

Nie ma to najmniejszego sensu. Kawa rzemieślnicza powinna być świeża – spożywana w niedługim czasie wypaleniu ziaren w palarni kawy. Jeśli nie spożywamy dużych ilości kawy i nie wykorzystamy w krótkim czasie, a ziarna będą wietrzeć i aromat, a co za tym idzie też smak będzie ulatywać to nie kupujmy jej w większych ilościach. Kawa sklepowa – marketowa nie oferuje takich doznań smakowych i aromatycznych jak kawa rzemieślnicza, dlatego nie ma większego znaczenia jak długo ją przetrzymujemy (już na starcie jej smak i aromat nie oferuje zbyt wiele), dlatego gdy najbardziej zależy nam na cenie to najlepiej kupować taką kawę w dużych opakowaniach, jednak nie spodziewajmy się że w takiej kawie natkniemy się na wybitne nuty zapachowe i smakowe.

Inflacja nie pomaga rzemieślniczym palarniom kawy

Rosnąca w szybkim tempie inflacja sprawia, że przy kasie w sklepie zostawiamy co raz więcej pieniędzy. Różnice w cenie między kawą marketową i kawą rzemieślniczą zaczynają się zatracać. Ceny kawy rzemieślniczej nie rosną tak szybko jak ceny innych artykułów spożywczych w tym kawy „sklepowej”.

Kawa rzemieślnicza nie musi być droga

Kupując kawy rzemieślnicze w kilogramowych opakowaniach możemy kupić kawę ziarnistą z polskiej rzemieślniczej palarni za nieco ponad 80,00zł za kg i mówimy tu nie o robuście czy jakichś mieszankach, a o stuprocentowej arabice. Dla przykładu kawa świeżo palona z Kolumbii, 100% arabica, w której smaku odnajdziemy nuty orzechowe, karmelowe i dojrzałych owoców:

https://explosia.pl/kawa-Kolumbia-Excelso-1kg

Porównując tę kawę rzemieślniczą ze sklepową – marketową kawą w ziarnach Lavazza w małym opakowaniu (ok. 17 – 19 złotych za 250g) lub kawą ziarnistą marki Starbucks (małe opakowanie 200g za niemal 20 złotych) otrzymujemy świeży, rzemieślniczy produkt „premium” o niesamowitych walorach smakowych i aromatycznych za prawię połowę ceny.

Podziel się:

Ostatnie tematy na blogu:

remont mieszkania porady

Jak zaplanować remont domu?

Chcesz nadać swojemu domowi nowy wygląd? Remont może być dużym przedsięwzięciem i ważne jest, aby przemyśleć wszystkie związane z nim elementy. Dzięki temu remont będzie

Firmy ostatnio dodane do katalogu firm:

kuzniar kancelaria adwokacka

Kancelaria Adwokacka KUŹNIAR

Kancelaria Adwokacka KUŹNIAR to renomowana kancelaria prawna, która łączy w sobie pasję, wieloletnie doświadczenie oraz nowatorskie podejście do prawa. Zlokalizowana w Gryfinie i Warszawie, kancelaria

family developer piła

Family Developer Piła

Family Developer to renomowana firma deweloperska z Piły, specjalizująca się w budownictwie mieszkaniowym najwyższej jakości. Od 2013 roku z pasją tworzymy nowoczesne, funkcjonalne i pięknie

Osiedle Kołatnik Wałcz

Osiedle Kołatnik

Osiedle Kołatnik – Miejsce, gdzie Twoje marzenia stają się rzeczywistością Osiedle Kołatnik to wyjątkowe miejsce, w którym każdy może zrealizować swoje marzenie o idealnym domu.

Polecamy:

Czy Twoja firma jest już w katalogu?

Copyright © Reklama Wałcz 2022. Serwis wykonany przez: stronyinternetowe.walcz.pl.