Jak wybrać najlepszego fotografa?

fotograf wałcz

Ślub, I komunia dziecka, impreza urodzinowa to jedne z wielu sytuacji kiedy potrzebujemy usług profesjonalnego fotografa. Na co zwrócić uwagę kiedy szukamy usług fotograficznych? Zapraszamy do lektury.

Fotograf ślubny

Bywa tak, że fotografowie decydują się na specjalizację w tylko jednej kategorii usług fotograficznych i tak właśnie czasami dzieje się w przypadku fotografów ślubnych. Oczywiście coraz więcej fotografów decyduje się na szeroki wachlarz usług jednak są tacy, którzy oferują wyłącznie sesje ślubne.

Mówi się, że w obecnych czasach fotografem może być każdy. W pewnym sensie nie sposób odmówić słuszności takiemu stwierdzeniu, ponieważ dostęp do dobrego sprzętu jest nieograniczony, a fotografia mobilna nabiera rozpędu. Zrobienie doskonałego zdjęcia telefonem nie jest problemem, biorąc pod uwagę najlepiej wyposażone telefony na rynku. Nie wystarczy to jednak, jeżeli faktycznie chcielibyśmy mieć zdjęcia ślubne „z prawdziwego zdarzenia”. Szukajmy fotografów z doświadczeniem, takich, którzy mogą pochwalić się bogatym portfolio w dziedzinie fotografii ślubnej.

Uważajmy na amatorów – fotografów ślubnych

Nie bez powodu uważa się, że fotografia ślubna to jedna z najtrudniejszych gałęzi fotografii. Nie zmienia to jednak faktu, że dla początkujących fotografów jest jedną z najbardziej pociągających. Nawet amatorzy mogą bez problemu zorientować się, jakie są średnie stawki, a te bywają kuszące. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że fotograf ślubny musi odznaczać się pewnego rodzaju cechami, które sprawią, że współpraca dla obu stron będzie przyjemna i satysfakcjonująca. Fotografowie bez doświadczenia będą uczyć się fachu na naszym ślubie, a my możemy być niezadowoleni z rezultatów.

Jaki sprzęt powinien posiadać fotograf ślubny?

W kwestii sprzętu zdania są od dawna podzielone. Niektórzy zawodowcy uważają, że bez pełnej klatki nie sposób zrobić wyjątkowych zdjęć, inni twierdzą, że wystarczy średniej klasy aparat i dwa obiektywy – szerokokąrtny oraz 50mm do portretów z pięknym rozmyciem. W tym miejscu warto przede wszystkim wziąć pod uwagę oczekiwania pary młodej zainteresowanej naszymi usługami. Jeżeli doszło już do wstępnej rozmowy, to przypuszczalnie klient miał okazję widzieć portfolio i doskonale wie, do czego jesteśmy zdolni. Sprzęt ma znaczenie, aczkolwiek z całą pewnością nie musi to być sprzęt za bajońskie sumy.

O czym pamiętać wybierając fotografa na ślub i wesele?

Ślub i wesele to wydarzenie, w trakcie którego fotograf raczej nie będzie mógł prosić o wykonanie dubla. Spontaniczne sytuacje i stałe punkty harmonogramu podczas tego typu imprez muszą być złapane, bo nikt nie wykonana powtórzenia tylko dlatego, że fotograf się spóźnił. Dobry fotograf ślubny musi wobec tego orientować się najlepiej odnośnie tego, co za chwilę się wydarzy. Musi być zawsze zwarty i gotowy. Musi również zabezpieczyć się przed ewentualnymi niespodziankami. Zapasowe karty są koniecznością. Warto również mieć kilka naładowanych baterii oraz ładowarkę. Warto również pamiętać o tym, że fotograf musi być w pewnym sensie niewidzialny podczas wesela. Nie może wprawiać gości w zakłopotanie, ponieważ jego rolą jest uwiecznianie pięknych momentów. O takie kwestie możemy zapytać fotografa, którego chcielibyśmy zatrudnić do wykonania sesji ślubnej i sesji na weselu i jeśli będzie zdziwiony takimi tematami, to możemy domniemać, że nie ma on zbyt dużego doświadczenia.

Szukaj fotografa z bogatym portfolio

Portfolio to bez wątpienia niezbędnik każdego fotografa, bez względu na rodzaj fotografii, jaką się ów fotograf zajmuje. My jako klienci musimy mieć wgląd do tego, na jakim poziomie fotograf oferuje swoje usługi. Fotografowie, którzy sumiennie tworzą zestawy prac, które są ich wizytówką mają największe szanse na to, że my jako klienci zwrócimy na nich uwagę. Ogromnym narzędziem w rękach dzisiejszych fotografów są bez wątpienia media społecznościowe. Umieszczanie zdjęć w takiej przestrzeni to doskonały sposób na dotarcie do większej ilości osób, dlatego obserwujmy profile – fanpage fotografów.

Nie sposób nabyć umiejętności bez praktyki. Fotograf w pewnym sensie nie powinien rozstawać się z aparatem. Praktykowanie w różnych warunkach świetlnych to z całą pewnością doskonały sposób na poznanie możliwości własnego sprzętu i naukę dla samego fotografa. Umiejętność ustawienia odpowiednich parametrów sprawi, że będziemy mogli w różnych okolicznościach dostosować się do zastanych warunków i wykonać najlepsze zdjęcie. Wielu fotografów nie zgadza się z takim podejściem, ale wykonywanie pierwszych zleceń za mniejsze kwoty niż obowiązujące na rynku to doskonały sposób na naukę.

Fotografia produktowa- co to jest?

Czym jest fotografia produktowa? Packshot- inaczej fotografia produktów. Jest to coraz bardziej zaawansowana sztuka robienia zdjęć różnym produktom. Dzięki zaawansowanej technice zdjęcia produktów wychodzą nam coraz lepiej i możemy sami tego dokonać, nie musimy w tym celu zatrudniać jakiejś specjalnej ekipy, żeby mieć zdjęcia danego produktów, które sklepy będą mogły pokazywać swoim klientom.

Fotografia portretowa

Fotografia jako dziedzina sztuki jest dosyć obszerną gałęzią, która w rzeczywistości rozgałęzia na wiele innych kierunków. Tylko od fotografa zależy, co stanie się jego specjalizacją i w czym będzie pewnego rodzaju mistrzem. Istnieje wielu zawodowych fotografów, którzy nie potrafią sobie wyobrazić bezpośredniej współpracy z drugim człowiekiem. Ci z entuzjazmem oddają się zdjęciom podróżniczym czy reportażowym. Nie muszą w swojej zawodowej codzienności mieć do czynienia z modelami. Wielu z nich przyznaje, że fotografia portretowa to dosyć twardy orzech do zgryzienia, ponieważ wymaga znacznie bardziej otwartej postawy od samego fotografa, aniżeli jakikolwiek inny jej rodzaj. I właściwie trudno się z tym nie zgodzić. Fotograf portrecista to osoba, od której wymaga się po trosze cech psychologa, a po trosze wodzireja, który zadba o to, aby realizacja planu poszła gładko i przyjemnie. Nawet współpraca z zawodową modelką przebiegnie znacznie łatwiej i z lepszymi efektami, jeżeli fotograf stworzy atmosferę i poczucie bezpieczeństwa. Tylko w takich warunkach osoba fotografowana będzie w stanie oddać na zdjęciu naturalność i pewnego rodzaju prywatność. Faktem jest, że w tego typu fotografii obustronne zaangażowanie jest kwestią kluczową i to od niej będzie zależał ostateczny rezultat. Niemniej, to właśnie fotograf jest stroną odpowiedzialną za to, aby poza kwestiami technicznymi opanować także atmosferę na planie i zapewnić 100% komfortu, bez którego dobre zdjęcie nie ma prawa zaistnieć.

Podziel się:

Ostatnie tematy na blogu:

remont mieszkania porady

Jak zaplanować remont domu?

Chcesz nadać swojemu domowi nowy wygląd? Remont może być dużym przedsięwzięciem i ważne jest, aby przemyśleć wszystkie związane z nim elementy. Dzięki temu remont będzie

Firmy ostatnio dodane do katalogu firm:

kuzniar kancelaria adwokacka

Kancelaria Adwokacka KUŹNIAR

Kancelaria Adwokacka KUŹNIAR to renomowana kancelaria prawna, która łączy w sobie pasję, wieloletnie doświadczenie oraz nowatorskie podejście do prawa. Zlokalizowana w Gryfinie i Warszawie, kancelaria

family developer piła

Family Developer Piła

Family Developer to renomowana firma deweloperska z Piły, specjalizująca się w budownictwie mieszkaniowym najwyższej jakości. Od 2013 roku z pasją tworzymy nowoczesne, funkcjonalne i pięknie

Osiedle Kołatnik Wałcz

Osiedle Kołatnik

Osiedle Kołatnik – Miejsce, gdzie Twoje marzenia stają się rzeczywistością Osiedle Kołatnik to wyjątkowe miejsce, w którym każdy może zrealizować swoje marzenie o idealnym domu.

Polecamy:

Czy Twoja firma jest już w katalogu?

Copyright © Reklama Wałcz 2022. Serwis wykonany przez: stronyinternetowe.walcz.pl.